DHY Ataması Sonrası Göreve Başlama Belgeleri Nelerdir? | Doktor Bun

DHY Ataması Sonrası Göreve Başlama Belgeleri Nelerdir?

DHY sürecinde sizlere yardımcı olması amacıyla çeşitli yazılar yazdım ama yine de birçok konuda eksiklerim var. “Mezuniyet Sonrası Dönem” olarak kategorize ettiğim yazılara dilerseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Şimdi konumuza geçelim. DHY süreci sonunda bir yere atandınız ve bir süre sonra göreve başlamanız için tebligatınız yayınlandı. Tabligatınız yayınlandıktan sonra göreve başlamanız için bazı belgeleri bir araya getirip görev yerinizdeki idari birime teslim etmeniz gerekiyor. Peki bu belgeler nelerdir?
Mezuniyet sonrasında yapılacaklar, dhy kurası sonrası, göreve başlama belgeleri nelerdir, dhy sonrasında göreve başlama, belge hazırlama, dhy nedir, mal bildirim formu doldurma, tek hekim raporu alma,

Girdiğiniz DHY’nin ilan metninde bu belgeler aslında yer alıyor. Buradaki temel problem hangi belgeyi nasıl hazırlayacağınız. Şimdi sırası ile bunları açıklayayım.
1. Mal Bildirim Formu
Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen göreve başlama belgelerinden ilki mal bildirim formu. Buradaki adresten indirebilirsiniz. İndirdiğiniz formu bastırdıktan sonra tükenmez bir kalem ile doldurunuz. Sicil numaranızı e-devlet üzerinden öğrenebilirsiniz. Geriye kalan kısımları ise varlığınız varsa uygun şekilde doldurunuz. Ayrıca borçlar kısmına kredi borcunuzu da yazmayı unutmayınız.
2. Vesikalık Fotoğraf 
Son 6 ay içinde çekilmiş 6 adet fotoğrafınızı da bu belgeler ile birlikte vermeniz gerekmektedir.
3. Askerlik Durum Belgesi
Fakülteyi bitirdikten sonra asal yoklama başvurunuzu doldurunuz. Göreve başlamadan önce e-devlet üzerinden askerlik durum belgenizi çıkarınız ve kurumunuza belgelerinizle beraber veriniz.
4. Adli Sicil Belgesi
Yine e-devlet üzerinden alabileceğiniz adli sicil belgenizi de belgeleriniz arasına koymayı unutmayınız. Belgeyi alırken doldurduğunuz boşluklardan biri olan nereye sunulacağı kısmına “Sağlık Bakanlığı” yazmayı unutmayınız. 
5. Sağlık Raporu
En çok kafa karıştıran belge ise bu. Hekimlik yapabileceğinize dair tek hekimden alabileceğiniz bir sağlık raporunuz olmalı. Herhangi bir aile hekiminden bu belgeyi alabilirsiniz. Bazı görev yerleri fazladan raporlar istese de ilan metninde net olarak “hekimlik
yapabileceğine dair tek hekimden alınan sağlık raporu” olarak belirtiyor. 
Bazı görev yerleri mezuniyet belgesi, diploma vb bazı diğer belge isteklerinde bulunmaktadır. Göreve başlarken problem yaşamamak için atandığınız yere öncesinde giderek veya telefon ile ulaşarak bu konuda daha detaylı bilgi almalısınız.
Sağlıkla dolu günler dilerim.

Doktor Bun | 24.09.2018 – Pazartesi

Yorum Bırakın